Hakkında

Merhabalar ben Volkan,

Küçüklükten beri bilgisayar bilimine merak salmış birisiyim. İlk yazılım projemi 13 yaşında geliştirdim. Siber güvenlik araçlarından SqlMap kullanımını pratikleştirmeye yönelik bir araçtı. Forum bazlı bir platformda paylaşarak kullanıcı yorumları ile ilk projemi sürüm odaklı geliştirmeye devam etmiştim.

Daha sonrasında HTML ve CSS öğrendim. Adobe Dreamweaver ile web site tasarımları yaptım fakat tam anlamıyla örnek bir proje ortaya koymadım.

Yazılım dili olarak Python biliyorum. Web sitesi ve GUI arayüzlü programlar kodlayabiliyorum. Python dili ile tanışmam 15 yaşımdayken gerçekleşti ve bununla beraber Arduino merakım başlamıştı.

Arduino benim yazdığım kodların yalnızca bilgisayarda kalmaması ve gerçek hayatta sonuçlar doğurmasının zevkine ulaştırdı. 16 yaşımda ekibimiz ile birlikte proje geliştirerek yarışmalara katıldık. Adana genelinde birçok fuar ve etkinliklerde projelerimizi tanıttık. Sabancı Vakfı ve Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı’nın (TTGV) Yarını İnşa Et yarışma kapsamında dereceye girdik, İstanbul’a proje sunumu için çağrıldık ve sertifika sahibi olduk.

18 yaşıma girmem ile birlikte Siber Güvenlik alanında çalışmalarımı geliştirerek ileri bir seviyeye taşımaya çalıştım. Bununla birlikte Yapay Zeka ve Makine Öğrenimi dallarında bilgi sahibi olmaya ve çalışmalar sürdürmeye devam ediyorum. Bu çalışmalarım halen sürmekte.

Şu anda Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesinde Bilgisayar Mühendisliği okuyorum. Akademik eğitimimin içeriği olarak Java öğreniyorum bunun yanında kişisel tercihim olarak Ruby öğreniyorum.

Bu siteyi kurma amacım bildiklerimi siz değerli ve meraklı okuyuculara aktarmak bununla beraber kendim hakkında bilgileri internet ortamında bulundurmaktır.

Teşekkürler.